Jesteś tutaj: misters-consulting.pl > Bankowość > Bankowość elektroniczna, ułatwienie życia czy zagrożenie dla finansów?

Bankowość elektroniczna, ułatwienie życia czy zagrożenie dla finansów?

Decydując się na korzystanie z bankowości elektronicznej można liczyć na szereg korzyści, takich jak; niższe koszty przeprowadzonych operacji (wynika to przede wszystkim z pominięcia pośredników, a także bezpośredniej obsługi klienta), całodobowy dostęp do usług bankowych przez 7 dni w tygodniu, co umożliwia wykonywanie transakcji w dogodnym dla klienta czasie, a przede wszystkim stały dostęp do własnego rachunku, a co za tym idzie także możliwość regularnego kontrolowania stanu bieżących wpływów i wydatków bez konieczności kłopotliwego odwiedzania placówki bankowej.

 

Oferty bankowości internetowej istnieją na naszym rynku już od pewnego czasu, jednak dla wielu osób to w dalszym ciągu usługa dość niepewna i niewzbudzająca poczucia zaufania. Mogłoby się wydawać, że taki stan rzeczy wynika przede wszystkim z niewiedzy samych odbiorców usług. Należy jednak pamiętać, że także banki internetowe które świadczą swe usługi drogą online, to banki objęte zarówno nadzorem specjalnych instytucji, jak i gwarancjami państwowymi.

 

Bezpieczeństwo to jednak nie tylko kwestia leżąca po stronie banku. Także użytkownik kont online, powinien zachować wszelkie procedury ostrożności, aby zapewnić zebranym na swoim rachunku środków maksymalne zabezpieczenie. Podawanie kodów dostępu czy haseł niepowołanym osobom, to świadome narażanie się na kradzież. Przestrzeganie zasad jakie dostępne są w wersji pisemnej dla klientów bankowości elektronicznej to jedyny sposób na zabezpieczenie się przed niekorzystnym działaniem osób trzecich.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.