Jesteś tutaj: misters-consulting.pl > Kredyty > Co należy wiedzieć o kredytach

Co należy wiedzieć o kredytach

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy w dzisiejszym czasie warto jest decydować się na kredyt. Jeśli mam udzielać rad w tym względzie, muszę zacząć od tego, że wszelkie porady czy wskazówki są prawdziwe lub mylne w zależności od indywidualnej sytuacji czytającego; inna przecież jest sytuacja kogoś, kto ze względu na specyfikę swojego zawodu zawsze będzie miał zatrudnienie, a co innego kogoś, kto wskutek takich czy innych okoliczności w każdym momencie może zostać bez pracy.
Powszechnie wiadomo, że ogólnie światowy kryzys ekonomiczny spowodował całą lawiną różnego rodzaju rezultatów i konsekwencji, mniej lub bardziej dotkliwych i bolesnych dla konsumentów. Banki zostały przymuszone do tego, aby zawyżyć wymogi i wymagania, stawiane przed osobami starającymi się kredyt. Jest to spowodowane tym, że sam kryzys jest przede wszystkim rezultatem nieostrożności i nieodpowiedzialności amerykańskich bankierów, którzy udzielali kredytów na prawo i lewo, bez większego baczenia na to, czy dany kredytobiorca będzie w stanie spłacić swoje zobowiązania. Trzeba wspomnieć także i o tym, że obecne kredyty są nie tylko trudniej dostępne, ale także o wiele mniej atrakcyjne, niż były jeszcze jakiś czas temu- banki są zmuszone ciąć koszty oraz decydować się tylko na takie operacje, które dają niemal sto procentową gwarancję zysku. Ważne dla naszej wiedzy na temat obecnej sytuacji, panującej w dziedzinie pożyczek i kredytów, jest również to, że wiele banków zdecydowało się udoskonalić kryteria, za pomocą których szacowana jest zdolność kredytowa potencjalnego kredytobiorców; może się więc okazać, że chociaż jeszcze parę lat temu nie mielibyśmy większych problemów z zaciągnięciem kredytu, to teraz uzyskanie pożyczki może być niemożliwe.
Reasumując powyższe rozważania można powiedzieć, że staranie się o kredyt to w chwili obecnej prawdziwa droga przez mękę.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.