Jesteś tutaj: misters-consulting.pl > Podatki > Co należy wiedzieć o podatkach

Co należy wiedzieć o podatkach

Jest rzeczą oczywistą oraz powszechnie wiadomo, że im trudniejsza sytuacja ekonomiczna jakiegoś państwa, tym bardziej nerwowe i nieprzemyślane są działania różnego rodzaju polityków oraz politykierów. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda wówczas, kiedy mamy do czynienia z powolnie i widocznie pogarszającą się sytuacją ekonomiczną, lecz wówczas kiedy owe pogorszenie następuje nagle i nieprzewidziane, w rezultacie jakiegoś wielkiego kryzysu. Trzeba tutaj przypomnieć, że właśnie z takim kryzysem mamy obecnie do czynienia.
Wypadałoby więc zastanowić się i przeanalizować najróżniejsze działania, jakie poczynili nasi rodzimi politycy po to, aby poprawić sytuację ekonomiczną naszego państwa oraz aby na czas kryzysu wzmocnić państwowy organizm.
Pewne jest, że działania te nie były dostateczne, a ogromna większość z nich zasługuje na status środków połowicznych. Jak na razie polski rząd dokonał pewnych zmian w systemie podatkowym, oraz zapowiedział reformę emerytalną. W planach są podwyżki podatków oraz wprowadzenie podatków nowych. Taka strategia nie może dziwić nikogo, kto nieco bardziej wnikliwie obserwuje polskie życie publiczne oraz działania polskich polityków. Polscy politycy przeważnie są nieodpowiedzialni, a ponadto bardzo nie lubią decydować się na działania zbyt trudne i skomplikowane. Nie powinno więc dziwić, że zamiast fundamentalnej naprawy finansów publicznych, mamy do czynienia z półśrodkami, które co prawda dają jedynie krótkotrwałą poprawę sytuacji, ale które są bardzo łatwe do wprowadzenia.
Można więc chyba zaryzykować prognozę, że kryzys się wzmoże a sytuacja ekonomiczna naszego kraju ulegnie pogorszeniu, nałożone będą na nas kolejne podatki zobowiązania.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.