Jesteś tutaj: misters-consulting.pl > Podatki > Czy czekają nas kolejne podwyżki podatków?

Czy czekają nas kolejne podwyżki podatków?

Wiadomo powszechnie, że w czasach mniejszych lub większych kryzysów ekonomicznych wszelacy politycy oraz finansiści szukają przeróżnych środków oraz sposobów, aby załatać dziury w publicznych finansach oraz aby możliwie jak najbardziej wzmocnić państwowy organizm.
Gdyby politycy byli chociaż w pewnym stopniu odpowiedzialni oraz racjonalni, oszczędności szukali by przede wszystkim w cięciu rozmaitych wydatków państwowych. Niestety, politycy, zwłaszcza polscy, należą do tego gatunku ludzi, który niezwykle rzadko przejawia jakąkolwiek racjonalność. Zważywszy na wszystko to, co wskazane oraz powiedziane powyżej, można zaryzykować twierdzenie, że dla nas, podatników, najbliższa przyszłość z całą pewnością nie będzie czasem dobrym. Dlaczego? To chyba oczywiste. Różni fachowcy oraz specjaliści od szeroko rozumianej ekonomii mówią nam, że czeka nas wszystkich kolejna fala kryzysu ekonomicznego, być może o wiele bardziej niszczycielska i groźna od fali pierwszej. To zaś czyni bardzo wiarygodną prognozę, że za jakiś czas nasi rodzimi politycy ponownie zaczną szukać jakiś oszczędności. Gdzie więc będą ich szukać? Z całą pewnością nie tam, gdzie powinni. Najprawdopodobniej ofiarami będziemy my, czyli podatnicy. Szykują się więc kolejne podatki, które będą uprzykrzać życie zwykłych ludzi.
Jedyna nasza nadzieja więc w tym, że owe nadejście kolejnej fali kryzysu nie jest tak zupełnie pewne, a w każdym razie nie wszyscy fachowcy zgadzają się w tym, że ta kolejna fala musi być koniecznie tak niszczycielska i niebezpieczna.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.