Jesteś tutaj: misters-consulting.pl > Oszczędzanie > Dochód pasywny osiągany dzięki działaniom inwestycyjnych

Dochód pasywny osiągany dzięki działaniom inwestycyjnych

Dochód pasywny rozpatrywany jest najczęściej przez pryzmat prowadzenia własnego biznesu w systemie MLM, a więc opierającym się na założeniach marketingu wielopoziomowego. Tymczasem dochód pasywny to w rzeczywistości zyski osiągane w regularny i cykliczny sposób, bez udziału pracy własnej. Do typowego przykładu dochodu pasywnego można zaliczyć; odsetki z depozytów bankowych, dywidenda z posiadanych akcji, dochody przysługujące z praw autorskich, licencji lub patentów, dochody z funduszy inwestycyjnych, zysk z wynajmowanych nieruchomości, renty, emerytury i oczywiście dochód generowany poprzez działalność marketingu sieciowego. Sposobów generowania dochodu pasywnego w rzeczywistości są setki, a ich wybór oraz ryzyko związanych z nimi inwestycjami zależne od rodzaju.

 

Ktoś może zapytać z jakiej formy inwestycji trzeba korzystać, aby w efekcie móc czerpać korzyści materialne w formie renty. Otóż, praca własna wykonywana przez X czasu to swoistego rodzaju inwestycja czasu, energii, doświadczenia i własnej pracy. Dla wielu osób wystarczająco dużo, aby móc pozwolić sobie na zasłużony odpoczynek po wielu latach spędzonych na pełnieniu obowiązków zawodowych.

 

Inwestycje to nie zawsze są pieniądze, chociaż z tym zazwyczaj utożsamiane są ich liczne formy. Inwestować można wszystko, co posiada wartość przeliczaną  na realny dochód pieniężny. Wiedza, doświadczenie, unikatowe umiejętności. To wszystko można w odpowiedni sposób inwestować, aby w ten sposób wyjątkowy sposób wytwarzać zysk finansowy, bez uprzedniego wkładu pieniężnego.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.