Jesteś tutaj: misters-consulting.pl > Gospodarka > Fakty na temat kredytów

Fakty na temat kredytów

Powszechnie wiadomo, że czasy jakiekolwiek kryzysu ekonomicznego nie są czasami najlepszymi do tego, aby podejmować jakieś bardziej długoterminowane decyzje. Albo inaczej: decyzje o długoterminowanych skutkach. Bardzo często mówi się i myśli, że w czasach kryzysu ekonomicznego nie należy podejmować decyzji o wzięciu kredytu albo pożyczki. Taką radę argumentuję się przeważnie w ten sposób, że tego rodzaju zobowiązania należy zaciągać raczej w czasach spokojnych i umiarkowanych, w czasach kiedy możemy mieć i kiedy mamy poczucie stabilności ekonomicznej. Brzmi bardzo rozsądnie, prawda? Jednak wystarczy nieco bardziej „wmyślić”
się w tę radę, aby zauważyć że jest ona racjonalna i rozsądna tylko pozornie. Przecież dobrze każdemu wiadomo, że bardzo duża część kredytów i zobowiązań, jakie są przez nas zaciągane, jest przeznaczona na czas dłuższy, niż paręnaście miesięcy. Nierzadko decydujemy się na pożyczki albo kredyty, których termin spłaty jest wyznaczony na lat dwadzieścia albo trzydzieści. Można więc powiedzieć, że nagminnie decydujemy się na to, aby brać na siebie kredyty i pożyczki które będą nas obowiązywać także w bardzo dalekiej przyszłości, tak dalekiej że praktycznie w żaden sposób nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jaka będzie światowa oraz jaka będzie nasza prywatna sytuacja ekonomiczna w tym czasie.
Widzimy więc, że osoby, które radzą nam abyśmy z zaciągnięciem pożyczki albo kredytu poczekali, nie zawsze muszą mieć rację.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.