Jesteś tutaj: misters-consulting.pl > Księgowość > Internetowa księgowość dla małych firm

Internetowa księgowość dla małych firm

Rynek wirtualnych usług stale się rozszerza, nic więc dziwnego, że i księgowość zagościła na dobre w Internecie, dając wiele realnych korzyści przedsiębiorcom prowadzącym własną działalność gospodarczą. Oferta internetowej księgowości skierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, których księgowość prowadzona jest w postaci uproszczonej. Jest ona niezwykle korzystnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca generowanych jest dużo faktur VAT. Wówczas stanowi najtańsze, najbezpieczniejsze i najszybsze rozwiązanie w zakresie prowadzenia rachunkowości przedsiębiorstwa.

 

Podejmując decyzje o formie prowadzenia rachunkowości należy przede wszystkim przeanalizować własne możliwości i potrzeby. Zatrudnienie prywatnego księgowego wymaga wygospodarowania odpowiedniej ilości środków, ponieważ dodatkowy etat to także dodatkowe koszty firmy. Obsługa profesjonalnych biur doradztwa podatkowego jest tańszym rozwiązaniem, jednak przy dużej ilości sporządzanej dokumentacji może się okazać, że koszt usług biura znacznie wzrasta. Księgowość internetowa to zawsze stałe koszty, niezależnie od ilości przygotowanych dokumentów, ponieważ wystarczy opłacić abonament (zwykle nie przekracza on kwoty 50 zł na miesiąc), aby wykorzystać pełnię jej możliwości.

 

Funkcje internetowej księgowości mogą być różne w zależności od portalu, jednak zawsze umożliwiają kompleksową obsługę dokumentacji wymaganej przy prowadzeniu działalności. Wiele firm ofertuje dodatkowo usługi doradcze, a także pełne wsparcie techniczne.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.