Jesteś tutaj: misters-consulting.pl > Oszczędzanie > Inwestycja w zabytki to pewny zysk

Inwestycja w zabytki to pewny zysk

Fani motoryzacji z całą pewnością ucieszą się na wiadomość, że od pewnego czasu inwestycja w zabytkowe pojazdy, staje się jedną z coraz bardziej popularnych form alternatywnych form pomnażania kapitału. Moda na lokowanie środków finansowych w starych autach, najintensywniej rozwinęła się w Europie Zachodnie, a przodujące w tym kraje to Niemcy i Wielka Brytania. Zgodnie z danymi szacunkowymi, roczny obrót zabytkowymi samochodami to blisko 20 miliardów euro.

 

Inwestycje tego typu wymagają dobrej znajomości tematu, nie każdy bowiem „stary” czterokołowiec stanie się kiedyś źródłem ogromnej fortuny dla jego posiadacza. Obecnie najbardziej cenione są modele, sygnowane przez marki znane i dziś, takie jak: Mercedes, Jaguar, Ferrari, Rolls-Royce, Bentley, BMW, Aston Martin, Porsche czy Bugatti. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się te modele, które znalazły się na rynku w okresie jeszcze przedwojennym oraz powojennym do lat 80. XX wieku.

 

Polski rynek w dużej mierze w dalszym ciągu należy do pasjonatów starych aut, dla których liczy się przede wszystkim wartość mentalna pojazdu, jednak i pośród nich stale przybywa inwestorów, którzy potrafią na wybranych modelach zarobić nawet do kilkuset tysięcy euro. Poza modelem i rocznikiem ważny jest także stan techniczny pojazdu, sposób jego odrestaurowania oraz jego unikatowość na współczesnym rynku. Pojedyncze egzemplarze, które były produkowane w wersji limitowanej i bez szczególnych „upiększeń” zdobywają nabywców, jednak im lepiej prezentuje się auto, tym wyższa jego wartość inwestycyjna.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.