Jesteś tutaj: misters-consulting.pl > Bankowość > Jak zostać właścicielem banku

Jak zostać właścicielem banku

Wykorzystując nowoczesne systemy na prowadzenie własnego biznesu, można stać się właścicielem nawet banku, przy równoczesnym dysponowaniem niewielkim kapitałem własnym. Jak to możliwe? To całkiem proste. Coraz więcej banków pragnąc rozszerzyć zakres obsługiwanego terenu, zamiast otwierać kolejne oddziały zwiększające koszty prowadzenia działalności, decyduje się na tworzenie sieci placówek partnerskich. W ten sposób bank rozwija sieć własnych wpływów bez konieczności inwestowania dodatkowych środków, a także pomijając gwałtowne podniesienie kosztów własnych.

 

Franczyza bankowa (zwana również często umową franchisingu) to szereg korzyści dla obu stron porozumienia. Przede wszystkim osoba decydująca się na uruchomienie placówki partnerskiej będzie działać pod szyldem znanego już banku, a tym samym nie potrzebuje zbyt dużych środków na rozpoczęcie działalności. Zwykle wystarcza około 20 tysięcy złotych, w głównej mierze przeznaczonych na adaptację pomieszczenia do standardów jakie wyznaczył franczyzodawca. Kwoty te mogą być jednak znacznie wyższe, w zależności od rodzaju umowy i wymagań samego banku, który w ten sposób chce poszerzyć zakres swoich wpływów.

 

Franchising pozwala więc prowadzić własną działalność cieszącą się dużym prestiżem społecznym, pod rozpoznawaną i uznawaną przez klientów marką. W ten sposób bez konieczności ponoszenia dużych nakładów na działania promocyjne, można generować bardzo wysokie zyski. Naturalnie wszystko ma swoją cenę, także franchising wymaga regularnego dzielenia się zyskami z franczyzodawcą, przez ustalony w umowie okres.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.