Jesteś tutaj: misters-consulting.pl > Banki > Kolejna fala kryzysu

Kolejna fala kryzysu

Jak pokazują różnego rodzaju badania oraz sondaże, jest więcej niż prawdopodobne że czeka nas wszystkich kolejna fala kryzysu ekonomicznego, która, nie jest to wykluczone, okaże się o wiele bardziej poważna i niszczycielska od fali pierwszej.
Warto więc chyba zastanowić się nad tym, co w takich okolicznościach może się wydarzyć, i jakim zmianom oraz rewolucjom może wówczas ulec nasza rzeczywistość.
Nie chcę tutaj omawiać wszystkich aspektów tego nader skomplikowanego zagadnienia, ponieważ jest to niewykonalne w ramach tak niedługiego artykułu. Chciałbym jedynie zastanowić się nad tym, jakie zmiany kolejna fala kryzysu ekonomicznego może spowodować w świecie szeroko rozumianej polityki, a mówiąc dokładniej: chodzi o to, jakie będą zmiany w finansach publicznych. Zapewne wielu osobom dobrze wiadomo, że polscy politycy już teraz planują podwyżki podatków oraz wprowadzenie podatków nowych, które mają obciążyć te grup społeczne, co do tej pory cieszyły się względną swobodą. A trzeba przecież przypomnieć oraz mocno podkreślić, że jak na razie sytuacja ekonomiczna naszego państwa przedstawia się całkiem dobrze i żadne wiarygodne wskaźniki nie wskazują na jakąś sytuację kryzysową. Co więc będzie, jeśli kolejna fala kryzysu spowoduje znaczne osłabienie naszej gospodarki i przez to postawi polityków w obliczu konieczności poszukiwania różnego rodzaju radykalnych cięć i oszczędności? Muszę przyznać, że aż boję się o tym wszystkim myśleć. Nasi politycy są bowiem znani z tego, że nie przepadają za dokonywaniem bardziej skomplikowanych i gruntownych reform; w razie trudnej sytuacji wolą powiększać obciążenia podatkowe oraz stwarzać obciążenia nowe.
Pozostaje nam więc chyba jedynie nadzieja, że następna fala kryzysu nie będzie aż tak ciężka, jak przewidują niektórzy fachowcy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.