Jesteś tutaj: misters-consulting.pl > Konta > Konta bankowe w dzisiejszych czasach

Konta bankowe w dzisiejszych czasach

Jak powszechnie wiadomo, dzisiejsza rzeczywistość oferuje nam całą gamę różnego rodzaju metod oraz sposobów, dzięki którym możemy mniej lub bardziej poprawić jakość naszego życia. Bardzo ważne jest to, że owe sposoby oraz metody wbrew pozorno nie przynależą do jednej konkretnej dziedziny rzeczywistości, lecz że przynależą do wielu różnych, odmiennych od siebie dziedzin. Można więc powiedzieć, że starania których celem jest ułatwić i uprzyjemnić nam życie są wielokierunkowo i że pochodzą z wielu różnych, odmiennych od siebie źródeł.
Wydawałoby się, na pozór, że takie działania powinny wychodzić przede wszystkim z tej sfery, którą nieco ogólnie nazywamy „przemysłem rozrywki”, jednak rzeczywistość współczesnego kapitalizmu pokazuje, że może być zupełnie inaczej. Przecież do środków oraz metod, które czynią nasze życie i lepszym i bardziej atrakcyjnym, należą niewątpliwie także różnego rodzaju usługi świadczone przez banki oraz wszelkie inne instytucje bankowe, usługi na przykład takie, jak szeroko rozumiane konta bankowe. Wiadomo powszechnie, że właściwym przeznaczeniem konta bankowego jest to, abyśmy mogli dzięki niemu w sposób przyjemny oraz swobodny gromadzić nasze środki finansowe. Jednak ostatnie czasy i w tym aspekcie przyniosły poważną przemianę: dzisiejsze konta bankowe to po prostu usługi komercyjne, obmyślane i konstruowane w ten sposób, aby wydały się nam, konsumentom i potencjalnym konsumentom, możliwie jak najbardziej atrakcyjne oraz warte naszego zaufania. Ten fakt pociąga za sobą określone konsekwencje; na przykład to, że mamy do czynienia z wyraźnym indywidualizowaniem się poszczególnych ofert i propozycji bankowych, po to, aby możliwie jak najprecyzyjniej utrafić w jawne oraz niejawne oczekiwania i pragnienia klienta.
To wszystko sprawia, że aktualny rynek usług bankowych jest tak bardzo różny od ego, z czym mieliśmy do czynienia jeszcze paręnaście lat temu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.