Jesteś tutaj: misters-consulting.pl > Księgowość > Księgowość zewnętrzna – bezpieczeństwo i kompleksowość

Księgowość zewnętrzna – bezpieczeństwo i kompleksowość

Zmieniające się przepisy oraz skomplikowane procedury formalne sprawiają, że firmowe działania w zakresie obsługi działu rachunkowego stają się niezwykle trudne. Jakiekolwiek nieprawidłowości w dokumentacji księgowej nie tylko mogą zakończyć się poważną rozmową w urzędzie skarbowym, ale i wysoką karą nałożoną na niczego nieświadomego przedsiębiorcę.

 

Nieznajomość prawa szkodzi. Mogło się o tym przekonać już wielu właścicieli firm, którzy zagubili się w gąszczu spraw rachunkowo-podatkowych. Prowadzenie księgowości tylko pozornie jest prostym tematem, dlatego też lepiej zasięgnąć pomocy specjalistów. Można zatrudnić profesjonalnego księgowego lub skorzystać z usług biura doradztwa podatkowego.

 

W przypadku, gdy firma jest mała i dopiero stawia swe pierwsze kroki na rynku, zdecydowanie lepiej skorzystać  z usług doradców podatkowych. Specjalistyczne biura zajmujące się sprawami rachunkowo-podatkowymi, często przejmują na siebie odpowiedzialność za podejmowane działania. Zewnętrzne firmy księgowego prowadzą w imieniu klienta wszelkiego rodzaju dokumentację, zgodną z wybraną formą rozliczeń podatkowych, tj. księgi rachunkowe, podatkowe księgi przychodów i rozchodów, czy chociażby rejestr zakupów i sprzedaży VAT. Z obsługą zewnętrzną można także sporządzić

deklarację sprawozdań i przeprowadzić analizę finansową.

 

Poza obsługą dokumentacji firmowej, biuro doradztwa podatkowego zajmuje się także świadczeniem kompleksowych usług w zakresie porad prawno-finansowych, oraz udzielaniem pomocy przy załatwianiu wszelkich formalności, tj. wypełnianie wniosków o dotacje czy kredyty.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.