Jesteś tutaj: misters-consulting.pl > Gospodarka > Podatki a polityka

Podatki a polityka

Sądzę, że nikogo nie trzeba przekonywać do tego, iż obecne czasy nie należą do czasów łatwych i spokojnych. Składa się na to wiele rozmaitych przyczyn, jednak przyczyną najbardziej istotną niewątpliwie jest to, że mamy aktualnie do czynienia z ogólnie światowym kryzysem ekonomicznym, który pomimo niedługiego czas istnienia oraz działania zdążył już poczynić dość poważne szkody oraz takie czy inne spustoszenia.
Wiadomo powszechnie, że w czasach kryzysu, jakiegokolwiek, dochodzi do wielu istotnych zmian w wielu różnych dziedzinach rzeczywistości. Jedną z dziedzin, gdzie w takich momentach powinniśmy spodziewać się owych zmian i innowacji, jest dziedzina rzeczy takich, jak szeroko rozumiane podatki oraz prawo podatkowe.
Nie jest żadną tajemnicą, że w przypadku nagłego i znacznego pogorszenia sytuacji ekonomicznej, spowodowanego kryzysem, politycy oraz ludzie zarządzający finansami publicznymi szukają takich czy innych oszczędności w najróżniejszych miejscach. Jednak pomimo te pomysłowe poszukiwania, najczęściej dzieje się tak, że z receptą uznaje się kolejną podwyżkę już istniejących podatków, albo też, w niektórych przypadkach, wprowadzenie podatków nowych. Ta stara prawda obowiązuje ze szczególną mocą na terenie naszego kraju, gdzie politycy są w przeważającej większości ludźmi nieodpowiedzialnymi a ponadto nieskorymi do podejmowania jakichś bardziej skomplikowanych i trudnych działań.
Można więc chyba, zważywszy na wszystko to co zostało powiedziane powyżej, śmiało pokusić się o hipotezę, że jeśli czeka nas wszystkich kolejna fala kryzysu ekonomicznego, to najpewniej czeka nas wszystkich również kolejna podwyżka podatków, a może również pojawienie się zupełnie nowych podatków.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.