Jesteś tutaj: misters-consulting.pl > Oszczędzanie > Upojna inwestycja, czyli o środkach ulokowanych w winie

Upojna inwestycja, czyli o środkach ulokowanych w winie

Mówiąc o inwestowaniu zwykle w pierwszych odruchu przychodzą na myśl różnego rodzaju produkty bankowe, tj. lokaty, konta oszczędnościowe lub inne, które w bezpośredni sposób wiążą się z pomnażaniem środków finansowych. Procedura jest prosta, lokuje się określoną sumę pieniędzy, która z czasem przynosi zyski w mniejszej lub większej wysokości.

 

Inwestowanie w wino, wydaje się być dobrym żartem. Tymczasem wielu inwestorów decyduje się na ten sposób pomnażania własnego kapitału. Na rynku istnieją firmy, które sprzedają skrzynki wina doskonałej jakości, do tego o znacznej wartości rynkowej, które w imieniu klienta są przechowywane w odpowiednich warunkach. Fizycznie więc inwestor nie ma styczności z zakupioną skrzynką, jeżeli sam nie wyraża takiej chęci. Następnie wino to przechowywane jest przez określony okres, by za pewien czas mogło być sprzedane ze znacznym zyskiem. Na jak duże zyski może liczyć ktoś, kto swoje życiowe oszczędności ulokował w winie? Wszystko zależy od rocznika i jego unikatowości, jednak jak twierdzą znawcy tematu, roczny przyrost wartości to średnio od 30 do 70 procent wartości ich zakupienia. Oczywiście jest to wartość historyczna i im dłuższy okres przechowywania, tym większe zyski zostaną wygenerowane.

 

Wino traktowane jest jako jedno z alternatywnych sposobów inwestowania. Jak jednak widać, nie jest gorsze od złota czy dzieł sztuki, a miłośników tego trunku raczej nigdy nie zabraknie. Korzystając z usług profesjonalnych firm, zawiera się odpowiednie umowy, które gwarantują pewność tej wyjątkowej inwestycji.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.