Jesteś tutaj: misters-consulting.pl > Kredyty > Wszystko o kredytach

Wszystko o kredytach

Powszechnie wiadomo, że żyjemy w czasach wielkiego kryzysu ekonomicznego. Nie powinno więc dziwić nikogo, że coraz więcej osób zastanawia się nad tym, czy naprawdę warto decydować się na zaciągnięcie kredytu albo pożyczki. Takie wahania są powodowane między innymi tym, że coraz trudniej o uzyskanie kredytu, ale nie tylko. Trzeba przecież pamiętać, że tak naprawdę nadal nie wiemy, jakie będą ostateczne rezultaty obecnego kryzysu, i że tak naprawdę wcale nie możemy być pewni, czy światowa gospodarka przetrwa ten kryzys. Jeśli dojdzie do jakiegoś wielkiego tąpnięcia(które wcale nie jest wykluczone), wówczas dojdzie do znacznego pogorszenia sytuacji ekonomicznej ogromnej większości Polaków. Można więc powiedzieć, że biorąc kredyt dzisiaj, tak naprawdę nie możemy być do końca pewni, że jutro albo pojutrze będziemy zdolni spłacać raty tego kredytu.
Co prawda Polska nie została doświadczona tak mocno, jak Grecja albo Hiszpania, jednak wcale nie jest wykluczone, że następna fala kryzysu, zapowiadana przez ogromną większość specjalistów, znacząco wpłynie na sytuację ekonomiczną naszego kraju.
Co więc powinien robić ktoś, kto po prostu musi wziąć kredyt? Myślę, że takiej osobie można poradzić, aby starała się możliwie jak najbardziej ograniczyć ryzyko, czyli że ta osoba powinna zdecydować się na taką formę kredytu, która jest możliwie najbezpieczniejsza. Trudno wskazać taką najbezpieczniejszą postać kredytu, jednak można chyba bez błędu wskazać postacie mniej bezpieczne: należą do nich przede wszystkim wszelkie kredyty walutach obcych, jak euro albo franki szwajcarskie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.