Jesteś tutaj: misters-consulting.pl > Praca > Zarabianie przez internet, czyli o pracy we własnym domu

Zarabianie przez internet, czyli o pracy we własnym domu

Obecnie, pomimo trudnej sytuacji gospodarczej, istnieje wiele form możliwości generowania stałych przychodów z tytułu wykonywanej pracy, w tym coraz więcej takich, które nie wymagają wychodzenia z domu. Jest to ogromna szansa zarobku dla osób, które z wielu przyczyn nie mogły podjąć dotychczas normalnej pracy zarobkowej. Małe dzieci, ciąża, niepełnosprawność, czy chociażby utrudniony dostęp do środków komunikacji, stanowiły poważną przeszkodę w pozyskaniu stałego zatrudnienia.

 

Praca zdalna, inaczej praca z wykorzystaniem współczesnych mediów takich jak internet, to coraz bardziej popularna forma zatrudniania pracowników, stosowana przez wiele firm. Trudniej jest w takiej sytuacji uzyskać umowę o pracę, jednak najczęściej stosowane umowy zlecenia lub umowy o dzieło, pozwalają prawnie zabezpieczyć się na wypadek nieuczciwości którejkolwiek ze stron. Praca zdalna to korzyści zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Firma, która zleca wykonanie określonych czynności pracownikowi znajdującemu się w jego własnym domu, nie ponosi kosztów tworzenia dodatkowego miejsca pracy, nie potrzebuje także dodatkowych przestrzeni, nawet wówczas, gdy tworzy kilkunasto osobowy zespół.

 

Dla pracownika, system zdalnej pracy to gwarancja dużej swobody działania, a także możliwość zredukowania kosztów dojazdu do pracy. Poczucie niezależności jest dla wielu osób bardzo ważne, a brak fizycznej obecności szefa tuż nad głową to ogromny komfort pracy. Niestety praca zdalna wymaga ogromnej samokontroli i dyscypliny, nie można bowiem zapomnieć, że w dalszym ciągu jest to zobowiązanie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.