Jesteś tutaj: misters-consulting.pl > Oszczędzanie > Ziemia warta majątek, czyli o inwestycjach w grunty

Ziemia warta majątek, czyli o inwestycjach w grunty

Rynek nieruchomości to obszar działalności gospodarczej, który już zawsze będzie generował dochody. Potrzeby mieszkaniowe ludzi nie przestaną istnieć z dnia na dzień, a fakt zainteresowania inwestycjami budowlanymi wykazywanego przez obcokrajowców, powinien stanowić istotny sygnał do działania dla naszych inwestorów. Wystarczy posiadać odpowiedniej wysokości kapitał inwestycyjny i rozejrzeć się za terenami, które znajdują się w dobrej lokalizacji.  „Dobra lokalizacja” to taka, gdzie planowane są w najbliższej przyszłości poważne zmiany infrastrukturalne, a tym samym wywołujące pojawienie się nowych inwestorów. Zakup odpowiedniej działki lub pakietu działek wcześniej, pozwoli nabyć je w okazyjnej cenie, dzięki której za pewien czas będzie można sporo zyskać.

 

Inwestycje w działki budowlane, określane są jako najsilniejszy trend spośród wszystkich rodzajów nieruchomości, który równocześnie obarczony jest najmniejszym ryzykiem inwestycyjnym. Co więcej, od 2016 roku obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej będą mogli swobodnie nabywać grunty, co uruchomi zwiększoną podaż na działki budowlane.

 

Chociaż posiadanie działki budowlanej uniemożliwia uzyskiwanie dochodów z samego faktu jej posiadania, może być ona dobrym zabezpieczeniem hipotecznym dla banku. W ten sposób sam grunt nie przynosi zysków, jednak pozwala wygenerować dodatkowe źródło dofinansowania prywatnej działalności. Pozyskane w ten sposób środki można dodatkowo pomnożyć lub wykorzystać do własnych celów, które nie będą związane z inwestycjami.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.